Charakter

Jak wywiązać się z postanowień

Jak wywiązać się z postanowień

Obrałeś sobie jakiś konkretny cel do realizacji, ale nie wiesz, w jaki sposób wytrwać w swym postanowieniu? Jeżeli tak właśnie jest, idealnie trafiłeś, bowiem za pośrednictwem naszego serwisu dowiesz się wszystkiego, co warte wyszczególnienia , jeżeli chodzi o samodyscyplinę i wytrwałość. Skuteczny trening to przede wszystkim intensywne afirmowanie, czyli wyobrażanie sobie Doradztwo prawne Włocławek siebie z sukcesem na koncie.

Koncentruj się na imaginowaniu sobie twojego celu, aspiracji, którą sobie obrałeś za punkt docelowy twych starań w danym obszarze. Dzięki temu w momentach kryzysowych będzie ci dużo łatwiej wytrwać, nie poddając się emocjom, chwili zapomnienia. Przykładowo, załóżmy, że planujesz rzucić nałóg palenia papierosów. Jeżeli faktycznie stworzysz sobie w swojej głowie wizję siebie chwalącego się kolegom, że nie palisz już miesiąc, pół roku, rok, prędzej odstawisz internet Reda na bok popielnicę z zapalonym papierosem. Kolejna kwestia to nagradzanie się.

To sposób indywidualnego motywowania się. Jeżeli wytrzymałeś jakiś czas, powiedzmy systematycznie ćwicząc, kup sobie nową sukienkę, aby podkreślić jeszcze bardziej efekty twojej ciężkiej pracy na siłowni. Osiągnięciu celu na pewno pomoże także wsparcie otoczenia. Jeżeli obrałeś sobie za cel zrzucenie zbędnych kilogramów, poproś swych najbliższych, aby przy tobie nie objadali się przysmakami.

Taka pomoc w postaci nie kuszenia naprawdę potrafi dużo zdziałać.