Charakter

Nieszczery rozmówca

Nieszczery rozmówca

Jeżeli masz wątpliwości co do szczerości twojego rozmówcy, koniecznie powinieneś przeczytać niniejszy dział naszego serwisu, na podstawie którego dowiesz się określonych wskazówek na temat tego, w jaki sposób możesz skutecznie rozpoznać nieszczerego rozmówcę. Osoby, które mają coś do ukrycia bardzo często same się wydają, wpadając w swoje sidła. Z czego to wynika? Z tego, że wiedząc doskonale, że perfidnie oszukują, niestety ale stopy fundamentowe nie potrafią być na tyle wyrafinowani, żeby opanować nerwy do tego stopnia, by nie stresować się.

Wyrazem nietrzymania nerwów na wodzy jest natomiast przede wszystkim wykonywanie kilku standardowych gestów, jakie zawsze zdradzają naszą niepewność. Przykładem są między innymi krótkie, bardzo szybko robione odpowiedzi. Są to sygnały ostrzegawcze, że skoro ktoś   odpowiada bez zastanowienia, to ma wymyślony jakiś scenariusz, na którym się opiera i być może jest on nieprawdziwy. Podobnie wtedy, kiedy odpowiadając na naprawa turbosprężarek proste z pozoru pytania, ludzie się wahają, pokazują swoją niepewność.

Następny objaw kłamstwa to wzruszanie ramionami. W ten sposób pokazujemy, że czegoś nie wiemy, że z czymś się nie zgadzamy, ale też kiedy tak charakterystycznie gestykulujemy, jesteśmy nieszczerzy. Ponadto zdradza nieszczerego także intensywne pocenie się- kłamiemy, stresujemy się, stąd wyrzut adrenaliny wynikającej z niepokoju. Inny u osoby wypowiadającej kłamliwe rzeczy jest także ton.

Jeżeli mówi wyższym tonem niż zazwyczaj, prawdopodobnie nie jest z nami szczery.